Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přihlásit se, nebo ne? (2.číslo)

29. 3. 2009
Přihlásit se, nebo ne?

      Přicházím do školy. U dveří mě, nevím z jakého důvodu, sleduje parta klábosících učitelů. Po levé straně vidím „turnikety“, ale přihlásit se nejdu! Proč také? Musel bych vyndat ruku z kapsy a otevřít peněženku, protože přes nával kreditek a průkázek signál z ISIC karty nedosáhne. Avšak toto je jen maličkost. Většina studentů se nepřihlašuje z principu.

 

     Na škole jsou dva okruhy kontrolující docházku. Přihlašovací systém využívající čip uvnitř ISIC karet, ale i obyčejné zapisování do třídní knihy. Obojí se dá dost jednoduše „očůrat“. ISIC kartu mohu dát svému spolužákovi, který mě, i za mojí nepřítomnosti, přihlásí i odhlásí. S třídnicí je to horší, ale všechno jde, když se chce. V tomto případě, když se ví  jak. O tom se zde raději nebudu rozepisovat, mohl bych totiž vyzradit záškolácké tajemství a tím si neúmyslně podepsat ortel smrti.

 

 

 

    Zkrátka bych chtěl říci, že je zbytečné nás kontrolovat dvakrát. Obě dvě opatření jsou záškolákům leda tak pro smích, poněvadž se dají velmi snadno obejít. Student, který ve škole nerad tráví svůj drahocenný čas, si stejně vždycky najde nějakou cestičku, jak se ze školy ulít a nebýt za to potrestán. Skoro nic s tím nezmůže ani třídní profesor, snažící se sdělit časté nedocházení jejich syna/dcery do ústavu pro vzdělané, rodičům. Rodiče by byli sami proti sobě, kdyby nechali své děti na pospas školní justici a navíc si proti sobě poštvali třeba Odbor sociální péče.

 

      Myslím, že stojí za zmínku nápad na vytvoření elektronické třídnice. Samozřejmě by musela být na velmi kvalitní úrovni, aby se do ní například nemohl někdo „naheckovat“. Zavedl bych tvrdé kázeňské postihy pro ty, co se nepřihlásí z důvodu zapomenutí ISIC karty a následně nejdou ohlásit svoji účast ve škole do kabinetu zástupce ředitele. Všichni by se poctivě přihlašovali, a když by se nepřihlašovali, tak by byli prostě a jednoduše vyloučeni. Alespoň by se škola vyčistila od určitých omylů našeho Gymnázia.

                                                                                                                  (J.Č.)

                                                                                                                                                        

 
 
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Chce se mi zvracet!

(motýl Emanuel, 2. 11. 2009 11:03)

Omyl našeho Gymnázia???
Jak se taková věc pro pána krále určuje?
Není na mě abych rozhodoval o těchto věcech (bohudík). Jenže věta: "Alespoň by se škola vyčistila od určitých omylů našeho Gymnázia." mě velmi pohoršila. Myslím si, že každý se prostě škole a studiu (nebo jen hloupému přihlašování) věnuje jinou měrou, ale to neznamená, že by byl někdo omylem této školy. Moje emoce nejspíš sáňkují na jiném kopci, takže dál se v těch "ehm ehm" brodit nebudu.

mírnější náhled na věc

(Anežka Fuchsová, 3. 4. 2009 0:05)

Po přečtení tohoto článku mi to nedalo, abych nezareagovala na názory autora.
S ISIC kartami to u nás na škole bylo všelijaké. Když se tehdy zaváděli, byli jsme, jako studenti, upozorněni na řadu výhod, které nám to přinese a padla i napatrná zmínka o jakémsi přihlašovacím systému. Mám pocit, že nám dokonce naše třídní předčítala ze školního řádu, ž je to povinné pro věechny studenty a vyučující.
Dny plynuly, někteří se přihlašovali, jiní ne. Výsledek? Absolutně žádný. Žádné kontroly, a proto od to během několika měsíců většina studentů upustila a co se stalo? Nic.
Letos k nám zavítal nový pan ředitel s novými nápady a plány. Přibližně v říjnu k nám n azačátku jedné hodiny vlétla do třídy třídní a dostali jsme kázání, jakto, že se nepřihlašujeme, když je to naše povinnost.
Představte si dítě, kterému sice kdysi dávno řekli, že by zdravit mělo, ale nikdo to po něm nevyžadoval, a tak to prostě nedělalo. Po určité době ho za to někdo vytrestá a dítě? Přijde vzdor.
Nemám přehnané představy o složení osazenstva naší školy. Jsme většinou mladí lidé a stále se vyvíjíme.
Chci tím říct, že poté, co to po nás 2 roky nikdo nevyžadoval by bylo příliš kruté vyházet 1/2 školy kvůli nepřihlašování do systému. Starší "mazáci" si časem také zvyknou, či ústav opustí. Před nové tváře to bude postaveno jako fakt a ti to budou brát automaticky. Z čehož vyplývá, že podle mě bude náš elektronický přihlašovací systém plně využit,ale stejně jako každá novinka to chce čas.