Jdi na obsah Jdi na menu
 


Představujeme zaměstnance školy (2.číslo)

29. 3. 2009

Představujeme zaměstnance školy

     V našich školních novinách vychází převážně články o studentech a profesorech. Ano, bez nich by naše škola ani nemohla existovat. Ale musíme si na rovinu říct, že škola by se neobešla i bez několika dalších lidí. Jsou to lidé, kteří udržují školu v dobrém stavu a starají se o její správný provoz. O kom zde asi mluvím? Ano, mám na mysli pana školníka, paní vrátnou a paní uklízečky. Vídáme je často na chodbách, jsou součástí naší školy, ale to je vše, co o nich víme. A tak jsme se rozhodly, že se Vám pokusíme  tyto osoby alespoň trošku přiblížit. 
     V tomto čísle se Vám pokusíme představit paní vrátnou/šatnářku, se kterou jsme udělaly krátký rozhovor. Je to od pohledu milá postarší paní, kterou vídáme při každém příchodu i odchodu. 

Jelikož chtěla zůstat v anonymitě, jejímu přání vyhovíme. 

1.      otázka: Jak jste se dostala k této práci?

  • Hledala jsme nějaký přivýdělek k důchodu, a pak jsem našla inzerát, že Gymnázium Postupická hledá někoho na pozici vrátná/šatnářka. Dřívější zkušenosti s touto prací jsem sice neměla, ale přesto jsem to zkusila. 

2.      otázka: Co vše patří k Vaší pracovní náplni?

  • Kontrolování příchodů, pořádku a přezouvání; hlídání dodržování školního řádu; zajišťování funkčnosti kopírky. 

3.      otázka: Co se Vám líbí na zdejším gymnáziu?

  • Velmi se mi líbí, že škola nenabízí jen výuku běžných předmětů, ale nabízí Vám, studentům, také různé zájmové činnosti, poznávací zájezdy s jazykovým zaměřením a podobné věci. 

4.      otázka: Je něco i zábavného na Vaší práci?

  • Popravdě řečeno zábavy je tu pomálu. Někdy mi přijde vtipné, jak se mi studenti snaží vyhnout jen proto, aby se nemuseli přezout a podobně. 

5.      otázka: Co se Vám líbí/nelíbí na místních studentech a mládeži obecně? 

  • Některým bych vytkla především kázeň, vulgaritu a neúctu ke starším. A také se mi velmi nelíbí školní páry, kterých je na naší škole čím dál víc. Dle mého názoru by si měly nechat své intimnosti na doma. A naopak se mi líbí veselost mladých lidí a jejich přístup ke všemu, a to i k té zodpovědnosti. 

6.      otázka: Co byste vzkázala studentům?

  • Přeji Vám pěknou budoucnost, ve které budete spokojeni. Co si vybudujete, to také budete mít. 

A na závěr ….. chovejte se slušně a nezapomeňte se přezouvat!!! 

(Pavlína Trauškeová, Věra Valešová)

                                                                                 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář