Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hokejová třída ? (1.číslo)

4. 3. 2009

Hokejová třída na Gymnáziu Postupická. Blízká budoucnost či pouhá myšlenka?

Obrazek

 

     První náznaky, že by na naší škole vznikla nová třída, kterou by navštěvovali nadějní hokejisté HC Slavia Praha se objevila asi před dvěma lety za minulého vedení.V této době byl zájem (podle člověka zainteresovaného do situace okolo vzniku nové sportovní třídy) opravdu značný. O vznik této třídy usilovalo vedení HC Slavia Praha, které by pro své hokejisty získalo kvalitní vzdělání. Netřeba připomínat, že naše vedení se této myšlence nebránilo, protože by jistě získalo značné státní dotace a jiné bonusy spojené se Slavií. Nicméně, jak všichni víme, před necelým rokem bylo staré vedení vyměněno, přesněji řečeno:musel odejít pan Dvořák, který byl odvolán na popud určitých lidí a místo něj nastoupil pan Tomek, který obstál ve výběrovém řízení. Slovo obstál bych zdůraznil! Každopádně i díky malým prostorám naší školy je myšlenka vzniku nové třídy nyní značnou utopií a netřeba připomínat již stávající „předimenzovanost“ školy, která je velmi dobře patrná na hodinách tělesné výchovy, kde jedna tělocvična připadá v našem případě na více jak šedesát studentů. Je patrné, že za současné situace není vznik hokejové třídy na tématu dne. Pro zajímavost jsem se zeptal svého okolí, co by řekli na vznik hokejové třídy. Jak se dalo čekat, většina odpovědí byla značně negativního charakteru, ať už díky averzím při vyslovení názvu sportovního oddílu či z kapacitních důvodu školy. Je bezpochyby zřejmé, že vznik této třídy by znamenal zavření jiné a to v současné době není reálné.

 

                                                                                                Lukáš Hofman

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pípačky

(Lukáš Hofman, 26. 3. 2009 16:15)

S tímto názorem pana profesora Pohořelého naprosto souhlasím, bohužel nemsyslné pípání bylo zavedeno již za pana Dvořáka a za ty peníze, co to bezesporu stálo se to nák využít musí... Co se týče přezouvání,tak hlavně v letních měsících bych byl rád,kdyby existovala možnost se rozhodnout,zda se přezuji či ne....

Reakce na reakci

(Ivo Pohořelý, 24. 3. 2009 15:37)

Jak už jsem napsal do úvodního slova, domnívám se, že jednou z podmínek konstruktivního dialogu je férovost nejen obsahová, ale i formální. Mám tím na mysli vulgární vyjadřování, které možná odráží citové rozpoložení autora, nicméně často postrádá racionální obsah. Znovu tedy apeluji na účastníky diskuze, aby se zdrželi nejrůznějších hanlivých výroků. Tím samozřejmě nepopírám právo autora příspěvku na osobní názor...nicméně i k tomu pár poznámek. Přezouvání existuje na škole od nepaměti a "pípání" zavedl právě zmiňovaný pan Dvořák. Nevím, jestli autor tak detailně vidí do chodu školy, aby mohl někoho obvinit ze sezení na zadku, já jsem si naopak všiml řady pozitivních změn.

...

(Poslednimohykan, 19. 3. 2009 17:58)

No tak hlavně když tomek sedí na zadku,a místo toho aby se staral o tělocvičnu,rozvoj školy jak např.ta nová hokejová třída a aby se tu něco opravilo,postavilo případně dalo nové vybavení,považuje za životně důležité přezouvat se,nebo si pípat a hrotí ty největší píčoviny co to de...fakt jeden velkej omyl...dvořák na hrad:D