Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přihlaste své projekty do soutěže o Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany

4. 12. 2009

Přihlaste své projekty do soutěže o Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany!

Dnes byl zahájen třetí ročník Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany. Cena je určena pro mladé lidi, kteří se podílejí na projektech zaměřených na podporu porozumění mezi národy zemí Evropské unie. Přihlásit uskutečněné či uskutečňované projekty je možné do 22. ledna 2010.
 
Příklad pro mladé Evropany:
Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany vyhlašuje Evropský parlament společně s mezinárodní Nadací Ceny Karla Velikého v Cáchách. Je určena mladým lidem ve věku 16 až 30 let. Vítězný projekt by měl sloužit jako příklad pro mladé lidi žijící v Evropě a měl by obsahovat praktické příklady vzájemného soužití Evropanů jako jedné komunity. Výměnné programy mládeže, umělecké nebo internetové projekty s evropským rozměrem jsou takovými projekty.

V
ítězové 2009:
V minulém roce byla první cena udělena polskému projektu "YOUrope needs YOU!" Tento projekt používá neformální metody, aby zprostředkoval teenagerům zajímavé poznatky o Evropě, prostřednictvím řady workshopů na středních školách, které vedou univerzitní studenti. Druhou cenu získal "Evropský festival univerzitního divadla v Albi" (Francie) a třetí "Gumboot Diplomacy" (Německo).  
 
Termíny a proces výběru vítěze:
Přihlásit se je možné buď přes stránky Informační kanceláře Evropského parlamentu nebo přímo na stránkách soutěže: http://www.charlemagneyouthprize.eu/view/cs/introduction.html, kde najdete i více informací o soutěži včetně pravidel.
 
Termín pro podání přihlášek: 22. ledna  2010
(Přihlásit se mohou jednotlivci i skupiny. Tři nejlepší projekty budou vybrány ve dvou kolech)

První kolo: do 5. března 2010 vybere národní porota složená z nejméně dvou europoslanců a jednoho zástupce mládežnické organizace výherce národního kola v každém ze 27 členských států EU;
Druhé kolo: do 8. dubna 2010 vybere evropská porota složená ze tří europoslanců, předsedy Evropského parlamentu a čtyř zástupců mezinárodní Nadace Ceny Karla Velikého z 27 projektů předložených národními porotami tři výherce.

Ceny:
Předseda Evropského parlamentu a prezident mezinárodní Nadace Ceny Karla Velikého v Cáchách představí tři vítězné projekty. Vítězové soutěže budou také pozváni k návštěvě Evropského parlamentu v Bruselu nebo ve Štrasburku.
Představitelé všech 27 národních projektů budou pozváni do Cách, aby se zde dne 11. května 2010 zúčastnili slavnostního předávání cen.
Nejlepší projekt získá 5 000 EUR, druhý nejlepší 3 000 EUR a třetí 2 000 EUR.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář